Érzékelj felsőfokon!
Szervusz, üdvözlünk Érzékelj felsőfokon! modulban!
Az elektronikai kütyükben, szórakoztató eszközökben, autókban, számítástechnikai készülékekben, de az orvostechnikában, ipari mérési rendszerekben is rengeteg szenzor található. A szenzorok (magyarul: érzékelők) segítenek a világ megismerésében, a fizikai, kémiai, és biológiai paraméterek mérésében. A szenzorok esetében arról sem szabad elfeledkezni, hogy az elektronika térhódításával ezek az eszközök beépülnek a komolyabb elektronikai rendszereinkbe, hogy nekünk egy kijelző segítségével pontos értékeket mutassanak a vizsgált paraméterről, vagy a rendszerbe beépülve az elektronika szabályzásában is részt vegyenek.
A modulban ismertetjük a szenzorok típusait, valamint megmutatjuk az elektronikai rendszerben elfoglalt helyüket, és tipikus példákat mutatunk alkalmazásaikra.
Kiemelt példákban részletezzük az okostelefonokban gyakran megtalálható, fotózáshoz és videózáshoz használt képalkotó szenzorokat. Részletesen megnézzük a gyorsulásérzékelőket, a giroszkópokat, és arra is fény derül, hogy mi is az a szenzorfúzió!
Milyen hosszú ez a modul?
Ez a modul 3 minimodulból, ezeken belül 3-3-4 kisebb, egymásra épülő Lépésből áll. Az egészet - tapasztalataink szerint - nagyjából 110 perc alatt teljesítheted. Haladhatsz az általunk felkínált sorrendben, de bármilyen tetszőleges sorrendben is, a munkát bármikor meg is szakíthatod. A 3 minimodulból teljes képet nyerhetsz az érzékelésről, egy-egy minimodul egy-egy részletkérdést tárgyal. Amennyiben egy-egy téma jobban érdekel, találhatsz linkeket, kiegészítő anyagokat is, ebben az esetben több idő lesz a modul elvégzése, de ez téged biztosan nem fog zavarni.
Milyen előismeretek szükségesek?
A modul elvégzéséhez semmilyen speciális előismeret nem szükséges, a középiskolai matematika és logikus gondolkodás elegendő. Azért, ha vicces, beugratós tesztkérdésekkel találkozol, ne sértődj meg, elvégre ez egy könnyed ismeretterjesztő modul!
Hogyan végezhetem el a modult, és miért hasznos, ha elvégzem?
Ennek a képernyőnek az alján megtalálod a modul tartalomjegyzékét, vagyis a három minimodul címét.
A címre kattintva a kiválasztott minimodul fő képernyőjére jutsz, azon láthatod a mimimodul tartalomjegyzékét, alatta az első vagy a kiválasztott Lépés ízelítőjét. Az ízelítő alatti „Tovább” gombra kattintva jutsz el a teljes tartalomhoz.
Minden Lépéshez több kvíz tartozik, ezeket megoldhatod akár már a Lépés elején, az ízelítő alatt, vagy a Lépés végén.
Ha a minimodulhoz tartozó kvízek legalább kétharmadát jól töltötted ki, digitális kitűzőt kapsz a minimodul elvégzéséről.
Ha minden minimodult és modult elvégzel (és összegyűjtöd a pontok legalább felét), kapsz egy digitális Portálkitűzőt a teljes képzésről, és a BME-VIK-re emlékeztető ajándék vár rád.
Ha a modul tartalmával, vagy a BME-VIK-el kapcsolatban felmerül benned bármilyen kérdés, észrevétel, azt a kurzus kapcsolattartójának üzenetben elküldheted.
Jó tanulást kívánunk!